Manuálna lymfodrenáž celého tela

Lymfodrenáž je špeciálna technika zameraná na lymfatický systém – opuchy, lymfedémy a problémy so žilovým systémom. Je to jediný fyziologický spôsob ošetrenia pokožky, ktorým môžeme vyvolať regeneráciu kože a podkožia.  Hlboko čistí telo od odpadových produktov látkovej výmeny, zlepšuje prekrvenie tkaniva a tým zásobuje tkanivo kyslíkom a výživnými látkami, čo pôsobí blahodárne na organizmus. V kombinácii so správnou výživou a pohybom predstavuje neoceniteľného pomocníka  v boji proti celulitíde.

Ako manuálna lymfodrenáž prebieha?

Je to jemná technika, hmaty sa vykonávajú malým tlakom a frekvenciou. Pri lymfodrenáži sa nepoužíva žiaden olej ani krém. Vykonáva sa na sucho po koži. Je časovo náročná, nakoľko ide o pomalé vyprázdňovanie lymfatických uzlín a lymfatických ciest. Počas, pred aj po lymfodrenáži sa neodporúča piť káva a dôležitý je pitný režim.

 

Zdravotné indikácie lymfodrenáže: – pooperačné a poúrazové stavy, onkologické ochrenia (nie v akútnom štádiu), ak je onkologický pacient v stabilnom stave, resp. v remisii, vtedy je lymfatická masáž pre takýchto klientov vhodná a odporúčaná,  kŕčové žily, migrény a bolesti hlavy, oslabený imunitný systém, artróza, dna, opuchy, nepokojné bolestivé nohy, kŕče v nohách…

 

Kozmetické a preventívne indikácie lymfodrenáže: – zmiernenie celulitídy, rýchlejšia regenerácia po záťaži, časté vírusové a bakteriálne ochorenie, pocity ťažkých a unavených nôh, prevencia kŕčových žíl, po plastických operáciach, detoxikácia tela…

 

Kontraindikácie lymfodrenáže /kedy sa nemôže vykonávať/:- akútne štádium onkologického ochorenia, opuchy spôsobené ochorením srdca, pečene alebo obličiek, akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie, akútne žilové ochorenie, vysoký tlak /ak je neliečený/, horúčka, zvýšená funkcia štítnej žľazy, pľúcne ochorenia, poruchy látkovej výmeny, nejasné brušné obtiaže, kožné ochorenia.

                                                      

Niečo v skratke o lymfatickom systéme:

Lymfatický systém je veľmi múdry a jemný čistiaci systém v našom tele, ktorý sa nachádza pod povrchom kože. Tvoria ho cievy a uzliny plniace funkciu biologických filtrov. Z nášho tela musia byť lymfatickým systémom odvedené a očistené škodliviny, odpad, toxíny, chemické látky, nadbytočné tekutiny, tuky, farbiva, pliesne, hlieny, ktoré do seba denne dostávame chemicky upravovanou stravou, liekmi, antikoncepciou, antibiotikami, umelými nápojmi, emulgátormi, zlým pitným režimom, alkoholom, kávou,fajčením, mliečnými produktami, cukrom, stresom atď..Toto všetko musí náš lymfatický systém vyčistiť.Lymfatický systém je tiež spolupracovník imunitného systému, preto sú lymfatické masáže tak blahodárne na posilnenie imunity. Všetky jedy a toxíny z tela odídu a imunita je vyčistená a znovu naštartovaná na svoju funkciu. Preto, keď máme čistý, zdravý a správne fungujúci lymfatický systém, máme silnejšiu a výkonnejšiu imunitu a tiež sme odolnejší voči chorobám. V prípade ochorenia ma vďaka tomu telo nastavenú silnejšiu a rýchlejšiu schopnosť regenerácie a uzdraví sa rýchlejšie, ako keď je lymfatický systém zaťažený. Už len z tohto dôvodu je dobré udržiavať lymfu čistú. Tak ako musíme udržiavať čistotu tela sprchovaním, ktorým odstraňujeme povrchné nečistoty, rovnako je potreba pravidelne čistiť od nečistôt  aj lymfu. Preto myslíme aj na túto vnútornú „sprchu“.

 

Minimálna dĺžka lymfodrenážnej masáže je 120minút. Kratšie lymfodrenáže sú lymfodrenáže tváre, rúk../cca 1hodina/

Poctivo a kvalitne prevedená ručná lymfodrenáž celého tela trvá minimálne 3-4 hodiny.