Maderoterapia

maderoterapia-womumgg Je masážna technika (terapia drevom), uplatňovanie dreva na terapeutické a estetické účely, ktorá pochádza z Kolumbie. Založená je na použití anatomických prvkov vyrobených z dreva, čo predstavuje 100% prírodnú terapiu bez alergických reakcií kože. Táto terapia predstavuje oveľa kvalitnejšiu formu masáže v porovnaní s už známou klasickou masážou a je určená osobám s disproporčnými, lokalizovanými tukovými usadeninami, prebytočnou vodou, toxínmi v podkožnom tkanive a celulitídou.                   
Maderoterapia stimuluje a zlepšuje rovnováhu energie, zmierňuje stres a uvoľňuje bolesti svalov a kĺbov. Použitie tejto terapie je tiež rozšírené i na estetické účely, pretože môže byť použitá  na získanie pevnosti tela, napnutia kože, zníženia a lokalizovania počtu tukových buniek, vylučovania toxínov, prebytočnej vody a celulitídy. Maderoterapia sa používa s cieľom reafirmovať a tvarovať postavu. Výhodou použitia špeciálne tvarovaných drevených prvkov je umožňovanie intenzívneho tlaku na fybróznu celulitídu a odstraňovanie tukových usadenín, spolu s ďalšími toxínmi a zvyškom vody.
Nástroje používané v maderoterapii, sú určené na prispôsobenie sa rôznym častiam tela. Sú vyrobené z dreva, pretože tento materiál je jedným z piatich prvkov prírody a dlho sa používa v mnohých kultúrach, v ktorých existuje aj výroba drevených prvkov na rôzne terapeutické účely – odborníci sa domnievajú, že drevo je mimoriadne užitočné pre zdravie, ak sa používa správne a podľa pokynov odborníkov vyškolených na ich uplatňovanie.
Výhodou použitia špeciálne tvarovaných drevených prvkov je umožňovanie intenzívneho tlaku na fybróznu celulitídu a odstraňovanie tukových usadenín, spolu s ďalšími toxínmi. Technika takejto masáže zahŕňa sériu pohybov, ktoré sa opakujú s použitím vyše desať rôznych drevených prvkov. Použitím týchto prvkov na svaly, tukové usadeniny a celulitídu, stimulujeme lymfatický systém tela a tým ho uvoľňujeme od  nahromadených toxínov. Toto uvoľňovanie od toxínov stimuluje metabolizmus na spaľovanie tukov. Taktiež sa odburávajú aj vrecká vytrvalej celulitídy, zmenšujú sa opuchy kože a umožňuje sa vyrovnanie ,,pomarančovej kôry”.

Pri odstránení celulitídy je veľmi dôležitá stimulácia lymfatického systému, na ktoré práve slúžia drevené prvky. Pomocou rytmických pohybov valčekov sa masíruje prietok lymfy, naštartuje sa metabolizmus a práve vďaka tomu sa z tela vylučujú tukové vrstvy, toxíny a škodlivé látky, ktoré si inak telo ukladá do zásob a to je tá povestná pomarančová kôra. 
Prvé výsledky sú viditeľné už po 5.-6. procedúrach, avšak je to veľmi individuálne a závisí to od stupňa celulitídy.  Odporúčaná kúra je najmenej 10 sedení v dvoch sériách.  Čas jednej masáže je 45 minút. V tomto čase je dobré sa zamerať na najproblémovejšie partie.
Je veľmi dobré kombinovať maderoterapiu s cvičením, telo si oddýchne po fyzickej aktivite, masáž pomôže uvolniť svalstvo, zregenerovať.  Neodporúča sa vykonávať masáž pred aktivitou. 

Kontraindikácie maderoterapie:

- lieky na riedenie krvi

- ochorenia srdca

- tehotenstvo a kojenie

- kŕčové žily (lokálna kontraindikácia)

- onkologické ochorenia

- kožné ochorenia, popáleniny, otvorené rany

- horúčkovité, vírusové ochorenia